Przejdź do głównej zawartości


POZIOM B1/B2

JESTEŚMY SOLIDARNI Z CAŁYM ŚWIATEM To prawda. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że przechodzimy teraz trudny czas. Bez wyjątku. Bez wiedzy, co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc. Pełni obaw, niepewności i niepokoju. A wszystko to przyszło tak szybko, że wciąż wielu ludziom trudno jest odnaleźć się w nowej sytuacji. Ale musimy. Musimy skupić się na tym, co jest ważne tu i teraz. Zrobić wszystko, aby utrzymać siebie i innych w zdrowiu i dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

W Polsce sytuacja epidemiczna nie jest zła. Wciąż liczba nowych zachorowań na koronawirusa jest mniejsza niż w innych krajach. Najgorsza sytuacja jest w Chinach (coraz lepiej!), Iranie, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Dlatego ważna jest teraz solidarność międzyludzka. Wielu naszych studentów boi się o rodziny w swoim kraju, dlatego chcemy Wam powiedzieć, że jesteście w naszych myślach i sercach. Świat i ludzie nie są nam obojętni!

Chcemy także podziękować i złożyć hołd wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, naukowcom, pracownikom służby zdrowia ‘z drugiej linii’, pracownikom sklepów, transportu publicznego i wszystkim tym, którzy ryzykują zdrowiem dla naszego bezpieczeństwa i w miarę bezbolesnego funkcjonowania.

Świat krwawi – bądźmy więc razem, wspierajmy się i nieśmy sobie pomoc. Nawet tę drobną, na miarę naszych możliwości. Odnajdźmy przyjaciela w drugim człowieku, a nowy świat będzie jaśniejszy i lepszy.

Zespół KLUBU DIALOGU

Pytania do tekstu:

1.       Co oznacza: „Utrzymać siebie i innych w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej”?
2.       Czy w Polsce jest dużo nowych zachorowań na koronawirusa?
3.       Kto może być „pracownikiem z drugiej linii”?
4.       Jaki będzie świat po odwołaniu pandemii?

Bądź z nami. – Polish? We make it possible! – KLUB DIALOGU Polish language School
Leave your comments here or send them to info@klubdialogu.pl or call +48 512 449 300

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

POZIOM A1/A2
JESTEŚMY RAZEM Z CAŁYM ŚWIATEM 


To prawda. Teraz na świecie jest trudny czas. Ludzie nie wiedzą, co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc. Każda osoba boi się o siebie, rodzinę, znajomych. Ta sytuacja przyszła tak szybko! Wielu ludziom jest bardzo ciężko. Ale musimy. Musimy myśleć o tym, co jest ważne tu i teraz. Musimy zrobić wszystko dla naszego zdrowia i dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.
W Polsce sytuacja epidemiczna nie jest zła. Liczba nowych zachorowań na koronawirusa jest mniejsza niż w innych krajach. Trudna sytuacja jest w Chinach (coraz lepiej!), Iranie, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wielu naszych studentów boi się o rodziny w swoim kraju. Dlatego chcemy być teraz z Wami. Jesteście w naszych myślach i sercach. Świat i ludzie nie są nam obojętni!
Dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, naukowcom, pracownikom sklepów, transportu publicznego na całym świecie. Oni każdego dnia ryzykują zdrowiem dla nas.
Świat krwawi – ale będzie silniejszy! …
POZIOM A2/B1
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – Z KLUBEM DIALOGU PRZEZ POLSKĘ

RZUCAM WSZYSTKO I JADĘ W BIESZCZADY! Autor: Wioletta Grabarczuk


Kiedy rozmawiamy o swoich turystycznych preferencjach, często próbujemy decydować, dokąd wolimy podróżować: w góry czy nad morze? Kiedyś myślałam, że dla mnie odpowiedź jest prosta: wybieram góry! Jeździłam w góry często i wiedziałam, że uwielbiam takie miejsca. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam na żywo Bieszczady, kompletnie zakochałam się w górach. Te piękne lasy i wysokie połoniny to chyba moje ulubione miejsce na Ziemi.
Od kilku lat Polacy, którzy na co dzień mieszkają w wielkich miastach, kiedy są zmęczeni cywilizacją i pracą, mówią: Chciałbym rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady! Ten region Polski jest uważany za prawdziwą idyllę, czyli piękne i spokojne miejsce, gdzie można odpocząć od wielkiego świata. Dokładne informacje możecie znaleźć na Wikipedii i w przewodnikach dla turystów, a ja mogę Wam opowiedzieć o tym, co myślę o Bieszczadach i dlaczego lub…
POZIOM A1/A2/B1

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – Z KLUBEM DIALOGU PRZEZ POLSKĘ
LUBLIN – MIASTO WIELU KULTURDo Lublina jeżdżę często, przynajmniej kilka razy w roku. Dlaczego tak bardzo lubię odwiedzać to miasto położone we wschodniej Polsce nad rzeką Bystrzycą? Powodów jest kilka:
Topografia Lublina. Lublin, tak jak każde miasto podzielony jest na różne obszary: przemysłowy, mieszkalny, zabytkowy, rekreacyjny. Obszary przemysłowe i mieszkalne nie różnią się od obszarów przemysłowych i mieszkalnych innych miast Polski. Znajdują się tam tradycyjne bloki, budowane w czasach komunistycznych, albo współcześnie. Kiedy zbliżamy się do Śródmieścia i Starego Miasta, zabytkowych części Lublina, możemy zobaczyć, piękne, modernistyczne kamienice z początku XX wieku. Dużą część rekreacyjną Lublina stanowią tereny zielone: parki, skwery. Miasto otoczone jest lasami i wąwozami. Dlatego Lublin jest idealnym miejscem na aktywny weekend spędzony wśród przyjaciół, albo z rodziną. 
Historia Lublina. Lublin ma długą, pi…