Przejdź do głównej zawartości
POZIOM B1/B2

INTENSYWNY PROGRAM ‘LEVEL-UP 500’ 

– CO TO TAKIEGO?


Pod koniec 2019 Szkoła języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU ruszyła(*) z nowym, intensywnym PROGRAMEM ‘LEVEL UP 500’, który od razu wzbudził  zainteresowanie studentów. Co właściwie kryje się pod tą nazwą?
Celem kursu jest nauka języka polskiego od poziomu A0, czyli dla początkujących do B1 (poziomu ponad średnio zaawansowanego) w 500 godzin lekcyjnych. Studenci mogą to osiągnąć już w pół roku intensywnej nauki podzielonej na 5 semestrów po 100 godzin lekcyjnych każdy. Zajęcia trwają 4 godziny codziennie. Jako, że(*) każdy semestr to coraz wyższy poziom, studenci mogą dołączać do kursu na każdym etapie.

W tej edycji PROGRAMU ‘LEVEL UP 500’ uczestniczą studenci z różnych stron świata i kultur. Dla nas to wspaniałe doświadczenie widzieć ich zaangażowanie w naukę tego trudnego języka! Sporo też studentów KLUBU DIALOGU jest zainteresowanych osiągnięciem poziomu B1 po to, aby móc się efektywnie komunikować, a w konsekwencji podejść do Państwowego Egzaminu na Certyfikat B1.


Dlaczego nauka języka polskiego jako obcego podczas tego kursu jest taka atrakcyjna?

Ania, jedna z naszych wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych lektorek, która współprowadzi ten kurs mówi: „Tak duża intensywność lekcji daje możliwość ‘całkowitego zanurzenia się(*)’ w języku polskim, a szybkie tempo powoduje, że rezultaty też będą szybko widoczne. Zajęcia, które trwają 4 godziny nie muszą być nudne.” I zaraz dodaje: „Lektorka powinien wykazywać się ciągłą kreatywnością, być przygotowaną do każdej lekcji, aby była ona nie tylko wartościowa, ale i interesująca. Na przykład ostatnio wszyscy wstali i graliśmy w piłkę nożną, a przy każdym przekazaniu sobie piłki wypowiadaliśmy pozytywne zdania po polsku. To zabawny i energetyzujący sposób na małą przerwę w siedzeniu!”.

Ania wyjaśnia także „Podczas lekcji konieczna jest pilna obserwacja studentów, aby być pewną jakie są ich oczekiwania, jaki preferują styl nauki oraz jakie mogą wystąpić problemy, aby móc jak najszybciej na nie zareagować. Wyzwaniem jest takie prowadzenie zajęć, aby były wartościowe dla wszystkich, co przy takiej różnorodności kulturowej nie jest łatwe. Oczywiście największym motywatorem zarówno dla studentów, jak i nauczyciela jest osiągany progres!

Jedną z naszych studentek jest Mailing z Wenezueli, która dołączyła do KLUBU DIALOGU na intensywny kurs wakacyjny, a teraz kontynuuje na PROGRAMIE LEVEL UP 500. Dla niej najważniejsze jest wyćwiczenie tego, czego nauczyła się na lekcji. Po ukończeniu pierwszego semestru PROGRAMU, który jak przyznała był dla niej czasami ciężki, w kolejnym wreszcie zobaczyła sens i rezultat swojego trudu. „Teraz widzę różnicę i ona jest oczywista. Nawet obecny semestr, pomimo że uczęszczam na wyższy poziom – jest łatwiejszy, ponieważ przyzwyczaiłam się już do tej intensywności zajęć. Teraz naprawdę rozumiem dużo i bardzo mi się to podoba.”

Jak do tej pory ten wyjątkowy PROGARAM okazał się dużym sukcesem, a my jesteśmy dumni zarówno z postępów naszych studentów, jak i osiągnięć naszych lektorów.

(*)
ruszyła = wystartowała
jako, że = ponieważ
zanurzenia się = zagłębienia się


Pytania do tekstu:

1. Program LEVEL-UP 500 jest dostepny tylko dla tych studentów, którzy zaczęli na poziomie A0 (Tak/Nie)
2. Ania twierdzi, że ten Program daje możliwość szybkiego opanowania języka polskiego (Tak/Nie)
3. W Programie LEVEL UP 500 uczestniczą tylko studenci z Wenezueli (Tak/Nie)
4. Z jakimi problemami mogą spotkać się studenci uczestniczący w Programie?
5. Czy Program LEVEL UP 500 to jedyna forma nauki w szkole KLUB DIALOGU?

Bądź z nami! - Polish? We made it possible! - KLUB DIALOGU Polish language School
info@klubdialogu.pl lub zadzwoń +48 512 449 300 Komentarze

Popularne posty z tego bloga

POZIOM A1/A2
JESTEŚMY RAZEM Z CAŁYM ŚWIATEM 


To prawda. Teraz na świecie jest trudny czas. Ludzie nie wiedzą, co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc. Każda osoba boi się o siebie, rodzinę, znajomych. Ta sytuacja przyszła tak szybko! Wielu ludziom jest bardzo ciężko. Ale musimy. Musimy myśleć o tym, co jest ważne tu i teraz. Musimy zrobić wszystko dla naszego zdrowia i dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.
W Polsce sytuacja epidemiczna nie jest zła. Liczba nowych zachorowań na koronawirusa jest mniejsza niż w innych krajach. Trudna sytuacja jest w Chinach (coraz lepiej!), Iranie, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wielu naszych studentów boi się o rodziny w swoim kraju. Dlatego chcemy być teraz z Wami. Jesteście w naszych myślach i sercach. Świat i ludzie nie są nam obojętni!
Dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, naukowcom, pracownikom sklepów, transportu publicznego na całym świecie. Oni każdego dnia ryzykują zdrowiem dla nas.
Świat krwawi – ale będzie silniejszy! …
POZIOM A2/B1
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – Z KLUBEM DIALOGU PRZEZ POLSKĘ

RZUCAM WSZYSTKO I JADĘ W BIESZCZADY! Autor: Wioletta Grabarczuk


Kiedy rozmawiamy o swoich turystycznych preferencjach, często próbujemy decydować, dokąd wolimy podróżować: w góry czy nad morze? Kiedyś myślałam, że dla mnie odpowiedź jest prosta: wybieram góry! Jeździłam w góry często i wiedziałam, że uwielbiam takie miejsca. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam na żywo Bieszczady, kompletnie zakochałam się w górach. Te piękne lasy i wysokie połoniny to chyba moje ulubione miejsce na Ziemi.
Od kilku lat Polacy, którzy na co dzień mieszkają w wielkich miastach, kiedy są zmęczeni cywilizacją i pracą, mówią: Chciałbym rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady! Ten region Polski jest uważany za prawdziwą idyllę, czyli piękne i spokojne miejsce, gdzie można odpocząć od wielkiego świata. Dokładne informacje możecie znaleźć na Wikipedii i w przewodnikach dla turystów, a ja mogę Wam opowiedzieć o tym, co myślę o Bieszczadach i dlaczego lub…
POZIOM A1/A2/B1

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – Z KLUBEM DIALOGU PRZEZ POLSKĘ
LUBLIN – MIASTO WIELU KULTURDo Lublina jeżdżę często, przynajmniej kilka razy w roku. Dlaczego tak bardzo lubię odwiedzać to miasto położone we wschodniej Polsce nad rzeką Bystrzycą? Powodów jest kilka:
Topografia Lublina. Lublin, tak jak każde miasto podzielony jest na różne obszary: przemysłowy, mieszkalny, zabytkowy, rekreacyjny. Obszary przemysłowe i mieszkalne nie różnią się od obszarów przemysłowych i mieszkalnych innych miast Polski. Znajdują się tam tradycyjne bloki, budowane w czasach komunistycznych, albo współcześnie. Kiedy zbliżamy się do Śródmieścia i Starego Miasta, zabytkowych części Lublina, możemy zobaczyć, piękne, modernistyczne kamienice z początku XX wieku. Dużą część rekreacyjną Lublina stanowią tereny zielone: parki, skwery. Miasto otoczone jest lasami i wąwozami. Dlatego Lublin jest idealnym miejscem na aktywny weekend spędzony wśród przyjaciół, albo z rodziną. 
Historia Lublina. Lublin ma długą, pi…