Przejdź do głównej zawartości

POZIOM A2

INTENSYWNY KURS ‘LEVEL-UP 500’ – CO TO TAKIEGO?

Intensywny KURS ‘LEVEL UP 500’ wystartował we wrześniu 2019. Co to takiego?
Na tym kursie uczymy języka polskiego od poziomu A0 (dla początkujących) do B1. Kurs ma 500 godzin lekcyjnych i trwa pół roku. To bardzo intensywna nauka, która jest podzielona na 5 semestrów po 100 godzin lekcyjnych w każdym semestrze. Na kursie ‘LEVEL UP 500’ uczą się studenci z różnych stron świata i kultur. Oni są bardzo zaangażowani w naukę języka polskiego. Studenci chcą podejść do Państwowego Egzaminu na Certyfikat B1.Dlaczego nauka języka polskiego jako obcego na kursie LEVEL UP 500 jest taka atrakcyjna?

Ania - lektorka mówi: „Szybkie tempo jest trudne, ale rezultat nauki będzie szybko widoczny. Lekcje trwają 4 godziny i nie są nudne.” I dodaje: „Lektorka musi być kreatywna i inspirująca, aby lekcja była wartościowa i interesująca. Na ostatniej lekcji studenci grali w piłkę nożną i mówili zdania po polsku. To zabawny i energetyzujący sposób na małą przerwę!”.

Ania mówi także „Muszę wiedzieć czego chcą studenci, jaki preferują styl nauki oraz jakie mogą być problemy. Wtedy szybko mogę reagować. To nie jest łatwe, gdy studenci pochodzą z różnych kultur. Progres jest najważniejszy!

Mailing jest studentką z Wenezueli. Ona wystartowała na intensywnym kursie wakacyjnym. Teraz kontynuuje na LEVEL UP 500. Pierwszy semestr był dla niej trudny. Na drugim semestrze było lepiej. Tu zobaczyła sens i rezultat swojej nauki. „Teraz widzę różnicę i ona jest duża. Przyzwyczaiłam się, że lekcje są intensywne. Teraz rozumiem dużo i bardzo mi się to podoba.”

Kurs LEVEL UP 500 jest dużym sukcesem, a KLUB DIALOGU jest dumny z postępów naszych studentów.

Pytania do tekstu:

1. Na kursie LEVEL UP-500 możesz szybko nauczyć się języka polskiego (Tak/Nie)
2. Co Ania myśli, że jest ważne podczas lekcji?
3. W kursie LEVEL UP-500 są tylko studenci z Wenezueli (Tak/Nie)

Bądź z nami! - Polish? We make it possible! - KLUB DIALOGU Polish Language School

Leave your comments here or send them to info@klubdialogu.pl or call +48 512 449 300

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

POZIOM A1/A2
JESTEŚMY RAZEM Z CAŁYM ŚWIATEM 


To prawda. Teraz na świecie jest trudny czas. Ludzie nie wiedzą, co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc. Każda osoba boi się o siebie, rodzinę, znajomych. Ta sytuacja przyszła tak szybko! Wielu ludziom jest bardzo ciężko. Ale musimy. Musimy myśleć o tym, co jest ważne tu i teraz. Musimy zrobić wszystko dla naszego zdrowia i dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.
W Polsce sytuacja epidemiczna nie jest zła. Liczba nowych zachorowań na koronawirusa jest mniejsza niż w innych krajach. Trudna sytuacja jest w Chinach (coraz lepiej!), Iranie, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wielu naszych studentów boi się o rodziny w swoim kraju. Dlatego chcemy być teraz z Wami. Jesteście w naszych myślach i sercach. Świat i ludzie nie są nam obojętni!
Dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, naukowcom, pracownikom sklepów, transportu publicznego na całym świecie. Oni każdego dnia ryzykują zdrowiem dla nas.
Świat krwawi – ale będzie silniejszy! …
POZIOM A2/B1
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – Z KLUBEM DIALOGU PRZEZ POLSKĘ

RZUCAM WSZYSTKO I JADĘ W BIESZCZADY! Autor: Wioletta Grabarczuk


Kiedy rozmawiamy o swoich turystycznych preferencjach, często próbujemy decydować, dokąd wolimy podróżować: w góry czy nad morze? Kiedyś myślałam, że dla mnie odpowiedź jest prosta: wybieram góry! Jeździłam w góry często i wiedziałam, że uwielbiam takie miejsca. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam na żywo Bieszczady, kompletnie zakochałam się w górach. Te piękne lasy i wysokie połoniny to chyba moje ulubione miejsce na Ziemi.
Od kilku lat Polacy, którzy na co dzień mieszkają w wielkich miastach, kiedy są zmęczeni cywilizacją i pracą, mówią: Chciałbym rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady! Ten region Polski jest uważany za prawdziwą idyllę, czyli piękne i spokojne miejsce, gdzie można odpocząć od wielkiego świata. Dokładne informacje możecie znaleźć na Wikipedii i w przewodnikach dla turystów, a ja mogę Wam opowiedzieć o tym, co myślę o Bieszczadach i dlaczego lub…
POZIOM A1/A2/B1

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – Z KLUBEM DIALOGU PRZEZ POLSKĘ
LUBLIN – MIASTO WIELU KULTURDo Lublina jeżdżę często, przynajmniej kilka razy w roku. Dlaczego tak bardzo lubię odwiedzać to miasto położone we wschodniej Polsce nad rzeką Bystrzycą? Powodów jest kilka:
Topografia Lublina. Lublin, tak jak każde miasto podzielony jest na różne obszary: przemysłowy, mieszkalny, zabytkowy, rekreacyjny. Obszary przemysłowe i mieszkalne nie różnią się od obszarów przemysłowych i mieszkalnych innych miast Polski. Znajdują się tam tradycyjne bloki, budowane w czasach komunistycznych, albo współcześnie. Kiedy zbliżamy się do Śródmieścia i Starego Miasta, zabytkowych części Lublina, możemy zobaczyć, piękne, modernistyczne kamienice z początku XX wieku. Dużą część rekreacyjną Lublina stanowią tereny zielone: parki, skwery. Miasto otoczone jest lasami i wąwozami. Dlatego Lublin jest idealnym miejscem na aktywny weekend spędzony wśród przyjaciół, albo z rodziną. 
Historia Lublina. Lublin ma długą, pi…